33 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor

-32%
-40%
-35%

EL VE AYAK AĞIRLIKLARI

Avessa 1 Kg x 2 Ayak Ağırlığı

93,50
-31%
-27%
-21%
-29%
-25%
-27%
-25%

EL VE AYAK AĞIRLIKLARI

Avessa 2 Kg x 2 Ayak Ağırlığı

148,00
-21%
-16%

Evde spor yapmak için hangi fitness aletlerine ihtiyacım var?
Eviniz ister parke ister seramik zeminli olsun, pilates mat evde spor yapmak için oldukça önemli bir fitness aletidir. İyi bir pilates mat birçok egzersizi daha rahat ve etkili yapmanızı sağlayacaktır. Pilates matın üzerinde el ve ayaklarınızın kaymaması, çok fazla ince olmaması önemli. Direnç lastikleri, evde spor yapmak isteyen kişiler için özellikle son yıllarda son derece fazla tercih edilen bir başka fitness ekipmanı olarak dikkati çekiyor. Kadın ve erkeklerin ortak olarak kullandıkları direnç lastiklerini alırken, kendi gücünüze göre bir seçim yapmalısınız. Direnci düşük lastikler kaslarınızı yeterince çalıştırmaz, yüksek dirençli lastik kullanımı sakatlıklara neden olabilir. Eve alınabilecek spor aletleri arasında dambıllar, onlarca yıldır fitness ekipmanlarının vazgeçilmezlerinden biridir. Özellikle kas kütlesini büyütmek isteyen kişiler dambıl kullanımını daha sık yapmaktadırlar. Evde spor ürünleri denince akla gelen bir diğer fitness ürünü olan Pilates topu, önceleri kadınlar tarafından tercih edilse de özellikle karın egzersizlerine ağırlık vermek isteyen herkes tarafından evde spor yapmak için kullanılan bir başka ucuz spor aletidir.

Fitness aleti seçimi nasıl yapılır?
Sizin hangi fitness aletini kullanacağınızı belirleyen en önemli faktör evde hangi spor egzersizini yapacağınızdır. Vücut ağırlığınızla yapacağınız antrenmanlar, ağırlıklarla yapılan egzersizler, pilates egzersizleri, yoga seansları, crossfit çalışmalarından her biri farklı bir fitness ekipmanlarını gerektirmektedir. Bu seçimi yaparken sizin taleplerinizi, sağlık durumunuzu ve vücut tipinizi analiz edebilecek bir uzmandan veya hekimden görüş alınmasında büyük fayda olduğunu belirtmek isteriz. Evde hangi spor egzersiz çeşidini yapmaya karar verdikten sonra o sporla ilgili olarak kendi seviyenize göre doğrueve alınabilecek spor aletlerini seçmeye özen gösterilmelidir.

Evde spor yaparken kullanacağım fitness aletlerini internetten satın alabilir miyim?
Hem pahalı fitness makineleri hem de ucuz spor aletleri olmak üzere tüm fitness ekipmanları birçok internet sitesinde bulunabilmekle birlikte, fitness ürünleri satın alırken seçeceğiniz internet sitesinde en çok dikkat etmeniz gereken alışveriş yapan internet sitesinin güvenilirliği ve kullandığı teknolojik alt yapılardır. Ayrıca özellikle body eldiveni ve pilates topu gibi farklı ölçüleri bulunan evde spor ürünlerine bakıyorsanız, satın alırken önce size hangi ölçünün gerektiğini belirlemelisiniz.